1. Lõika üle lille otsad

Üks levinumaid vigu, mida inimesed pärast lillede saamist teevad, on varte lõikamise unustamine. Kasuta aiakääre või teravat nuga, et lõigata lille varre otsast paar sentimeetrit, nurga all. Varte nurga all lõikamine võimaldab lilledele paremat veevõttu, kuna diagonaalselt lõigatud ots ei toetu lõikepinnaga vaasi põhjale. Pärast esialgset lõikamist lõigake oma lilled kindlasti kord paari päeva jooksul uuesti üle.

2. Eemalda alumised lehed

Eemalda kõik lehed, mis jäävad allapoole veepiiri. See takistab bakterite kasvu ja aitab hoida vee kauem puhtana. Ja näeb loomulikult ka ilusam välja, eriti klaasist vaasis. Mõnel lillel, nagu roosidel, on kaitsekroonlehed, mis on lille kaks või kolm välimist kroonlehte. Nende eemaldamine võimaldab lillel täielikult avaneda.

3. Pane lilled õige temperatuuriga vette

Lilled ei kesta kaua ilma veeta, eriti kui nende varred on lõigatud. Segakimpude ja õrnemate vartega lillede puhul täida puhas vaas TOASOOJA veega ja lisa pakk lilletoitu. Puitunud ja tugevamate vartega lillede, näiteks roosi puhul kasuta SOOJA, umbes 40 kraadist vett. Veendu, et lilletoit oleks korralikult segatud ja vesi ei oleks liiga lahjendatud ega liiga kontsentreeritud. Samuti on oluline vaasi põhjalikult puhastada ning vett iga kahe kuni kolme päeva tagant välja vahetada.

Tagasi üles
Lillekunst

Lillekunst

Tere tulemast Lilllekunst.ee veebilehele