Suurus on oluline!

Suurus on oluline ja suuremad asjad tavaliselt tekitavad suuremat muljet! Ma ei räägi siin rahakotist, majast ega muust põnevast. Räägin hoopis toalilledest.

Kujuta ette, et sul on potis tilluke taim. Kui sõbrad külla tulevad ja näevad seda taimekest, siis nad ei saa aru, kas oled nüüd aednikuks mõelnud end ja proovid sidruniseemnest taime kasvatada või kas tegemist on lihtsalt juhuslikult sinna sattunud rohelise oksaga. See ei tekita just suurt muljet, kas pole?

Aga nüüd kujuta ette, et sul kodus on hiiglaslik palmipuu. Mida külalised nüüd märkavad? Jah, just seda rohelist ja suurejoonelist palmi. Palmipuu lisab igale kodule stiili, trendikust ja mõnusat troopilist õhkkonda. Milleks väike ja õrn lilluke, kui võid endale lubada suurt ja võimsat palmipuud?

Palmipuu pole ainus toataim, millega tekitada elevust või kadedust naabrite ja sõprade seas. Oliivipuu on samuti suurepärane valik. Need võimsad puud mõjuvad maaliliselt ja muudavad iga ruumi hetkega elegantsemaks või lausa kuninglikuks.

Või miks mitte panna üks ülisuur kaktus magamistuppa? Kaktust magamistoas hoida küll ei soovitata, aga saad selle sinna sättida enne külaliste tulekut. Ja siis jälgida, mitu sõpra suudavad naeru pidada, kui nad näevad seal seda suurt ja okkalist taime. 

Tegelikult ei ole oluline olla teistest parem ja suurem, vaid olla õnnelik ja rahul oma elu ja valikutega. Toataimed võivad olla üks osa sellest, kuidas luua parem elukeskkond endale. Nende ilu ja võlu saad ise igapäevaselt oma kodus nautida. Taimede rohelus ja elujõud loovad rahustava atmosfääri, parandavad keskendumisvõimet ja üldist meeleolu. Taimed parandavad õhukvaliteeti ja reguleerivad niiskust ruumis. 

Seega võta aega, naudi oma taimi ja ära unusta, et elu on palju lõbusam, kui seal on natuke rohelist ja huumorit (ning suuremad asjad on alati paremad).

Tagasi üles
Lillekunst

Lillekunst

Tere tulemast Lilllekunst.ee veebilehele